Każdy z nas lubi nowoczesne rozwiązania. Gdy dodamy do nich jeszcze wysoką termoizolacyjność i dobre prezentowanie się na budynku, to stworzymy prawdziwy ideał. Nawet, jeżeli ten obiekt już istnieje, to i tak zachęcamy Cię do zainwestowania w tego rodzaju elewację. Podpowiemy Ci, jak ocieplić balkon, wykorzystując do tego celu płyty PIR. Gwarantujemy Ci, że efekt będzie zaskakujący. W dodatku, Twój balkon będzie prezentował się naprawdę wyjątkowo estetycznie.
Jakie są korzyści z ocieplenia balkonu płytami PIR?
Jeżeli podjąłeś już decyzję o wykonaniu profesjonalnej termoizolacji budynku, masz nowoczesną stolarkę okien i drzwi, to teraz przyszła pora na odpowiednie ocieplenie balkonu. Zastanawiasz się nad tym, dlaczego warto w coś takiego zainwestować? Jak zatroszczyć się o zewnętrzne konstrukcje? Możemy tutaj wymienić bardzo wiele powodów. Zachęcamy Cię serdecznie do dalszej lektury.
Całkowicie zgadzamy się ze stwierdzeniem, że podstawą wysokiego komfortu cieplnego w środku domu jest właściwie przeprowadzona termoizolacja ścian. Jednak warto tutaj wspomnieć jeszcze o tym, że balkony są równie ważne. Podpowiemy Ci, jak prawidłowo ocieplić balkon i dlaczego nie powinieneś już dłużej zwlekać z tą decyzją. Gdy profesjonalnie i z głową ocieplisz swój balkon, to w maksymalnym stopniu ograniczysz potencjalne straty. Mówiąc o nich mamy tutaj na myśli zarówno ciepło, jak i pieniądze. Gdy dobrze ocieplisz balkon, to wtedy wzmocnisz całościową termoizolację budynku. Mamy tutaj na myśli zarówno same ściany, jak i to, co znajduje się poniżej nich.
Kiedy jest odpowiedni moment na ocieplenie balkonu płytami PIR?
Jeżeli jeszcze nie ociepliłeś swojego domu, to mamy dla Ciebie bardzo dobrą wiadomość. Możesz jednocześnie ocieplić dom oraz balkon. Wtedy wszystkie elementy budynku będą znajdowały się na takim samym poziomie termoizolacji. Mówiąc wprost, ciepło nie będzie miało którędy uciekać. Ocieplenie jednocześnie domu i balkonu pozwoli Ci zagwarantować wysoki komfort cieplny w środku budynku.
Jakie materiały budowlane stosuje się do wykonywania ociepleń na zewnątrz?
Jeżeli chcesz być zadowolony z ocieplenia na Twoim balkonie, to koniecznie czytaj ten artykuł dalej. Najlepiej do samego końca. Najważniejsze jest to, żebyś wybrał właściwe materiały termoizolacyjne. Zachęcamy Cię do tego, żebyś patrzył nie na te rozwiązania, które są już popularne, ale na te, które cechują się wysokim poziomem innowacyjności. Jeżeli nie podoba Ci się efekt ocieplenia, który może dać wełna mineralna lub styropian EPS, to dobrym rozwiązaniem będzie przyjrzenie się bliżej płytom PIR. Co one mają w sobie takiego wyjątkowego? Na pewno to, że idealnie nadają się do wykonania termoizolacji Twojego balkonu.
Zastosować można kilka grubości płyt:
- Jeden z bardziej popularnych wyborów, czyli płyta PIR 10cm,
- płytę PIR 12cm lub grubszy odpowiednik – płyta PIR 15cm,
- albo cienką płytę PIR 5cm.
Jakie zalety mają płyty PIR?
Płyty PIR są naprawdę perfekcyjnym wyborem, jeżeli chodzi o ocieplenie balkonu. Dlaczego tak uważamy? Z tego względu, że:
- są one szybkie i bardzo proste w montażu,
- niewiele ważą i są cienkie,
- mają niski współczynnik przenikania ciepła lambda. Oznacza to, że nie musisz kłaść na balkonie grubych płyt, aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt.
Dodajmy tutaj jeszcze, że ocieplenie balkonu płytami PIR będzie miało pozytywny wpływ na temperaturę wewnątrz budynku. Nawet, jeżeli wykonujesz ocieplenie balkonu po raz pierwszy, to nie będziesz miał z nimi żadnego problemu.
Kolejną cechą płyt PIR, którymi możesz ocieplić balkon, jest prosty montaż. Do ocieplenia balkonu wystarczające będzie zastosowanie standardowego kleju montażowego. Płyty PIR w stu procentach są odporne na wodę i na wilgoć. Niestraszne są im również niekorzystne warunki atmosferyczne. Właśnie z tego względu bez problemu możesz je położyć zarówno na ścianach, jak i na konstrukcjach zewnętrznych, takich jak balkony. Na sam koniec dodajmy jeszcze, że zapewniają one wysoki komfort cieplny oraz oszczędność na ogrzewaniu. Do ocieplenia balkonu najbardziej odpowiednie będą płyty PIR z okładziną z włókna szklanego. Zamontujesz je na standardowy klej montażowy.