Czy warto kupić folię Aluthermo Quattro?

Folia Aluthermo Quattro to system izolacji wielowarstwowej. Izolacja została w stu procentach zgrzana termicznie. Ta folia składa się z aż siedmiu różnych warstw. Grubość folii nie przekracza 1 centymetra. Folia Aluthermo Quattro ma bardzo dobrze przemyślaną i innowacyjną strukturę. Dzięki temu ten materiał izolacyjny jest wyjątkowo odporny na działanie wody. Dobrze chroni ona również izolowaną powierzchnię przed promieniowaniem podczerwonym. W tym tekście postaramy odpowiedzieć na pytanie czy warto kupić folię Aluthermo Quattro.

Korzystna cena folii izolacyjnej Aluthermo Quattro to tylko jeden z wielu istotnych powodów, dla których warto ją kupić. Folia tego producenta jest bardzo popularna, a co za tym idzie łatwo dostępna na rynku. Wszystkie warstwy zewnętrzne wykonano z wypolerowanego i zabezpieczonego przed szybkim utlenianiem czystego aluminium.

Czy warto kupić folię Aluthermo Quattro?

Z czego są wykonane warstwy Aluthermo Quattro?

System Aluthermo jest bardzo zaawansowaną technologią izolacji. Składa się on z kilku warstw. Każda z nich jest odpowiednio zabezpieczona i wodoszczelna. Warto tutaj wymienić warstwy wykonane z czystego aluminium. Jego grubość nie przekracza 30 mikrometrów. Te warstwy są bardzo dobrze chronione przed procesem utleniania.

W dalszej kolejnością są warstwy z pęcherzyków suchego powietrza. Dodatkowo są one osłonięte polietylenem. Znowu mamy do czynienia z warstwami wytwarzanymi z czystego aluminium. Później w tej folii izolacyjnej znajduje się niepalna pianka polietylenowa. Kolejna warstwa znowu jest wykonana z czystego aluminium. Znowu musimy wymienić suche powietrze. W dalszej kolejności jest już czwarta warstwa z czystego aluminium. Łącznie w całej konstrukcji folii Aluthermo Quattro jest aż siedem warstw. Dzięki temu ma ona tak dobre właściwości izolacyjne.

Czy wybrać folię na metry, czy w rolce?

Folię Aluthermo Quattro to produkt zarówno na duże, jak i mniejsze powierzchnie, dlatego w naszym sklepie internetowym oferujemy folię tą:

Zaletą folii w rolce jest korzystniejsza cena. Jednak musisz ją samodzielnie ciąć. W dodatku część folii będziesz musiał wyrzucić, jeżeli źle wymierzysz. Natomiast folia kupowana na metry jest droższa, ale za to od razu możesz ją kłaść na ocieplaną powierzchnię. W dodatku nie musisz się martwić o to, gdzie wyrzucisz odpady budowlane. Jak widzisz, oba te rozwiązania mają swoje wady i zalety. Które z nich Ty wybierzesz?

Jakie są zalety folii Aluthermo Quattro?

Z pewnością jest to ekonomiczne rozwiązanie. Możemy ją nawet nazwać folią termoizolacyjną 3 w 1. Zapewnia ona bardzo dobrą izolację wiatrochłonną. To nie są wszystkie jej zalety. Warto zwrócić uwagę na to, że folia ta jest:

  • całkowicie wodoodporna,
  • co więcej, nie przepuszcza ona w ogóle wilgoci,
  • do zalet możemy zaliczyć również to, że ciepłe i wilgotne powietrze wewnątrz budynku nie ma styczności z powietrzem na zewnątrz.

Sprawia to, że Twój dom jest jeszcze lepiej ocieplony.

Skoro jesteśmy już przy zaletach folii termoizolacyjnej Aluthermo Quattro, to musimy jeszcze wspomnieć, że jest ona niepalna. Jej klasa ogniowa to B-d0-s1. Folia jest lekka, więc nie obciąża konstrukcji domu. Warto tutaj jeszcze zaznaczyć, że jest to produkt izolacyjny o niesamowitej trwałości. Do jej wyprodukowania stosuje się najwyższej jakości materiały. Folia zachowuje swoje właściwości izolacyjne przez bardzo wiele lat. Nie trzeba jej wymieniać, ani w żaden sposób pielęgnować. Nawet gdy pokryje się kurzem, albo się zabrudzi. Polietylen się nie niszczy. Nawet wtedy, gdy jest narażony na działanie promieni słonecznych, czy intensywne opady deszczu. Warto jeszcze dodać, że folia Aluthermo Quattro ma antyrefleksyjne właściwości.

zestaw aluthermo do montażu folii quattro

Pozostałe zalety folii Aluthermo Quattro

Jej kolejną zaletą jest to, że się nie rozwarstwia. Jest to szczególnie ważne przy produkcie o tak skomplikowanej i złożonej strukturze. Wszystko dzięki temu, że ta folia izolacyjna jest zgrzewana na całej powierzchni.

Folia Aluthermo Quattro jest wyjątkowo prosta w montażu. Każdy właściciel domu powinien sobie z nim doskonale poradzić. Do zamontowania takiej folii izolacyjnej będzie Ci potrzebny nóż do cięcia oraz zszywacz. Warto także do zestawu dokupić klej systemowy Aluthermo, oraz taśmę systemową Aluthermo. W razie potrzeby możesz ją szybko przetransportować w inne miejsce, ponieważ jest wyjątkowo lekka.

Odpowiadając na pytanie czy warto kupić folię Aluthermo Quattro, odpowiadamy. WARTO, choć oczywiście nie przy każdym projekcie budowlanym.