Nakrokwiowa izolacja dachu skośnego płytami termPIR bez pełnego deskowania.

Gdy zastosujesz na swoim dachu system nakrokwiowy, to musisz się liczyć z ograniczeniem albo nawet z wykluczeniem w dachu mostków termicznym. Dla wyjaśnienia dodamy jeszcze tylko, że są to miejsca niebezpieczne dla jego konstrukcji. Są bardzo niekorzystne dla bilansu energetycznego całego budynku.

Jakie są zalety zastosowania systemu nakrokwiowego?

Na pewno możemy tutaj mówić o korzyściach estetycznych i użytkowych. Warto to stwierdzenie trochę rozwinąć. Mamy tutaj na myśli to, że dzięki temu systemowi możesz wyeksponować i zagospodarować naturalne piękno dachu i drewnianej więźby dachowej. Gdy zdecydujesz się na system nakrokwiowy bez pełnego deskowania, to możesz dowolnie aranżować przestrzeń w domu. Taka więźba dachowa wspaniale komponuje się z bardzo różnorodnymi stylami architektonicznymi wnętrz. Nam osobiście najbardziej pasuje do klasycznych, rustykalnych oraz nowoczesnych przestrzeni. Co Ty wybierzesz, zależy tylko od Twojej inwencji twórczej.

Kolejną zaletą systemu nakrokwiowego bez pełnego deskowania jest zwiększenie wymiarów pomieszczenia. Twój dom szczególnie urośnie w górę, po bokach trochę mniej. Jednak musimy tutaj wspomnieć o tym, że system nakrokwiowy da Ci możliwość instalowania dodatkowych elementów wyposażenia wnętrza. Mamy tutaj na myśli między innymi: łazienkowy prysznic, dodatkowe półeczki w łazience, regały na antresol lub oświetlenie.

System nakrokwiowy bez pełnego deskowania jest prosty i szybki do wykonania. W dodatku, jest bezpieczny. Czy możesz chcieć czegoś więcej od życia? Nie bez znaczenia jest tutaj również fakt, że jest to odpowiednie rozwiązanie zarówno dla mistrzów dekarstwa, jak i dla początkujących profesjonalistów. System nakrokwiowy bez pełnego deskowania powoduje, że cały proces jest łatwiejszy i szybszy do zrealizowania.

Warto byłoby tutaj nawiązać jeszcze do samych właściwości mechanicznych poliuretanu. Tworzone są z niego właśnie te płyty termPIR, które wspaniale łączą się z systemem nakrokwiowym bez pełnego deskowania. Musimy tutaj również wspomnieć o tym, że jest ono wolne od wielu zagrożeń. Jednym z nich jest niebezpieczeństwo uszkodzeń mechanicznych w odniesieniu do samego materiału. Często stosowane zamiast płyt termPIR folie i membrany są o wiele bardziej narażone na potencjalne uszkodzenia mechaniczne.

Jak są najważniejsze właściwości płyt termPIR?

Większość specjalistów jest zgodna, co do jednego system nakrokwiowy bez pełnego deskowania płytami termPIR ma pewną niezaprzeczalną przewagę. Charakteryzuje się on takimi zaletami, jak: brak pyłu, możliwość dobrania płyty o rozmaitych grubościach ( standardowo od 40 do 120 milimetrów). Kolejną zaletą płyt termPIR, której nie możemy tutaj pominąć to niewielka masa wymagana do pokrywania dużych powierzchni dachu (1,2×2,4 m). Płyty termPIR gwarantują również wysoki poziom bezpieczeństwa w czasie poruszania się po stabilnych elementach więżby dachowej.

Czy system nakrokwiowy bez pełnego deskowania stanie się modny?

Wszystko na to wskazuje. Ekologiczne budownictwo nie jest już tylko przejściowym trendem, ale koniecznością. Na porządku dziennym jest stosowanie nowoczesnych metod projektowania nieruchomości. Uwzględniają one: zrównoważony rozwój, zielone certyfikaty, czy wielokryterialne metody oceny budynku. Wszystkie te wymogi spełnia system nakrokwiowy bez pełnego deskowania z wykorzystaniem płyty PIR.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę cykl życia oraz powiązaną z nim ekologię, to szybko okaże się, że poliuretanowe i nakrokwiowe rozwiązanie dla dachów skośnych jest bardziej ekonomiczne. Jego cena może być niższa nawet o dwadzieścia procent od tradycyjnego systemu występującego na dachach. Na sam koniec wspomnimy jeszcze tylko o tym, że poziom ekologiczności materiałów wbudowanych i ich energochłonność może znacząco wpływać na jej cenę sprzedaży w późniejszych latach.

Jak widzisz system nakrokwiowy bez pełnego deskowania z płyt termPIR, to bardzo dobre, proste i przyjazne dla środowiska naturalnego rozwiązanie. Chcesz wiedzieć więcej jak montować płyty PIR? Kliknij w link.