Skuteczne ocieplenie nadproży pod rolety zewnętrzne folią ALUTHERMO ®

Ocieplenie nadproży folią ALUTHERMO jest proste i efektywne. Jako, że jest to cienki i przede wszystkim multi-refleksyjny systemem izolacji wielowarstwowej zabezpiecza on przed utlenianiem.

Dlaczego warto wybrać cienką izolację Aluthermo do docieplenia nadproża okiennego?

Często zdarza się, że zakup oraz montaż rolet okiennych robiony jest już na etapie zamontowanych okien i nadproży. Inwestor w tym przypadku ma problem ze względu na brak miejsca na odpowiednią izolację. Ta sytuacja jest szczególna przed montażem rolet zewnętrznych, dlatego sugerujemy, aby w tym wypadku zastosować izolację termiczną Aluthermo QUATTRO. Produkt ten ma niewielką grubość, bo tylko 1 cm. Jego parametry izolacyjne eliminują skutecznie mostki termiczne na nadprożach okiennych.

folia aluthermo pod rolety Izolacja rolet folią aluthermo

Jak prawidłowo wykonać montaż izolacji Aluthermo?

Podczas izolowania nadproży możemy napotkać na brak technologicznej możliwości stworzenia tak zwanej pustki powietrznej, która jest kluczowa przy stosowaniu izolacji na przykład na dachach. Właśnie dlatego zewnętrzne warstwy nie odbijają promieniowania podczerwonego. Problem ten możemy usunąć poprzez odpowiedni układ warstw i sposób łączenia. Niezależnie od rodzaju stosowanego nadproża, czy to cofnięte, czy zlicowane z murem, warto zwrócić uwagę, aby Aluthermo® QUATTRO przykleić bezpośrednio do nadproża (przy użyciu kleju systemowego Aluthermo), bez zastosowania pustej powierzchni. Należy także pamiętać, że na okna wysunięte poza lico muru możemy bez żadnych przeciwskazań stosować dwie warstwy izolacji (sklejone ze sobą i przymocowane bezpośrednio do muru).

Na co zwrócić uwagę przy montażu izolacji?

Należy pamiętać, że przed samym montażem izolacji Aluthermo® QUATTRO trzeba bardzo dokładnie określić wymiary i samo zapotrzebowanie. Do tych wymiarów trzeba dodajac po 10cm zakładki w każdym z boków, a także od góry skrzynki roletowej. Gdy już dotniemy izolację do konkretnego wymiaru, ważne jest, aby brzegi okleić taśmą systemową Aluthermo. Ten ruch pozwoli na dokładne uszczelnienie krawędzi.

Warto też podkreślić, że nie ma przeciwskazań do montażu jej przy pomocy kołków rozporowych czy innego typu montażu mechanicznego.

Korzyści stosowania izolacji Aluthermo

Najważniejszym elementem jest przede wszystkim oszczędność energii. Dzięki izolacji Aluthermo można usunąć powstanie mostów termicznych. Co za tym idzie, eliminujemy powstawanie wilgoci, czy uciążliwego grzyba. Izolacja ta także eliminuje przemarzanie nadproży, co wpływa na ogólny komfort termiczny całego budynku.