Właściwości folii Aluthermo

Folia Aluthermo jest bardzo dobrym sposobem na izolację domu. Ta izolacja refleksyjna jest zbudowana z kilku warstw, dlatego warto sprawdzić właściwości folii Aluthermo. Dzięki temu, funkcjonuje tak samo, jak okładzina styropianowa. Jest produkowana przez renomowaną firmę na rynku. Jej wyróżnikiem jest bardzo wysoka jakość. Aluthermo tworzy się z najwyższej klasy materiałów, które bardzo dobrze zatrzymują ciepło. Tego rodzaju folia izolacyjna jest również odporna na działanie niekorzystnych warunków zewnętrznych.

rolka folii Aluthermo z taśmą

Folia Aluthermo – idealna do każdego rodzaju przestrzeni

Bez względu na to, czy szukasz izolacji, która będzie się nadawała na zewnętrz dachu, czy wewnątrz, to warto poznać właściwości folii Aluthermo. Dlaczego? Bo będzie ona dobrym wyborem. W razie potrzeby możesz również położyć ją na drzwiach garażu lub na innych powierzchniach w Twoim domu. W sklepach znajdziesz bardzo szeroką ofertę izolacji Aluthermo. Występuje ona w rozmaitych rozmiarach, abyś mógł ją dopasować do każdej ocieplanej powierzchni. Warto zainteresować się też klejami do folii Aluthermo. Wzmocnią one trwałość izolacji. Dobrej jakości folia Aluthermo pozwoli Ci cieszyć się ciepłem nawet w najgorsze mrozy.

Właściwości systemu izolacji wielowarstwowej

Folia Aluthermo jest systemem izolacji wielowarstwowej. Jest w całości zgrzewana termiczne. Folia jest złożona z materiału, którego grubość nie jest większa niż jeden centymetr. Folia Aluthermo łącznie składa się z aż siedmiu warstw. Produkty Aluthermo charakteryzują się solidną i praktycznie nieprzepuszczającą barierą. Jej zadaniem jest ochrona przed wpływem promieniowania podczerwonego i przed wodą.

Musisz wziąć pod uwagę również fakt, że folia Aluthermo jest o wiele korzystniejsza pod względem cenowym, niż pozostałe dostępne obecnie na rynku materiały ociepleniowe – zwłaszcza kupowana jako rolka folii Aluthermo. To właśnie sprawia, że tego rodzaju folia stała się tak popularna, zwłaszcza kupowana na metry bieżące folia Aluthermo.

Jakie warstwy ma ta folia?

Tak, jak już wspomniałem folia Aluthermo składa się z aż siedmiu warstw. Wszystkie z nich są bardzo dobrze zabezpieczone i nie przepuszczają wody. Na samym początku jest warstwa z czystego aluminium o grubości nie większej niż trzydzieści mikrometrów. Jest ona bardzo dobrze zabezpieczona przed utlenianiem.

Druga warstwa to pęcherzyki suchego powietrza. Osłonięto je polietylenem. Kolejna warstwa to znowu czyste aluminium. W dalszej kolejności jest warstwa z niepalnej pianki polietylenowej. Następna warstwa, która wpływa na właściwośći folii Aluthermo to po raz kolejny czyste aluminium. Teraz już przechodzimy do kolejnej warstwy suchego powietrza. Na samym końcu znowu mamy warstwę folii z czystego aluminium.

Jakie właściwości ma Aluthermo?

Folia Aluthermo po obu stronach jest zabezpieczona folią aluminiową. Odbicie energii cieplnej i ochrona budynku przed stratami cieplnymi wynika z refleksyjnej powierzchni ekranu. Folia izolacyjna z aluminium została wyprodukowana w dużym stopniu z czystego aluminium. Jej dodatkową zaletą jest odpowiednie zabezpieczenie przed procesem utleniania. To właśnie powoduje, że folia Aluthermo jest:

  • trwała,
  • wytrzymała,
  • odporna na przypadkowe rozerwanie.

Następną bardzo istotną właściwością folii Aluthermo jest fakt, że nie ma tutaj ryzyka pogorszenia właściwości izolacyjnych folii. Możesz ją zamontować w sposób tradycyjny przy użyciu kleju systemowego Aluthermo, lub mechaniczny, bez wykorzystywania wkrętów, czy zszywek, ze względu na jej odporność na rozerwanie. Folia izolacyjna Aluthermo nie rozwarstwia się. Wszystko dzięki temu, że jej warstwy zostały zgrzane na gorąco.

akcesoria do folii aluthermo

Jakie zastosowania może mieć folia Aluthermo?

Folia izolacyjna Aluthermo charakteryzuje się wysokimi walorami termoizolacyjnymi. Jej kolejną zaletą jest łatwość montażu – użyj do tego taśmy systemowej Aluthermo. Nie bez znaczenia jest również fakt, że można ją wykorzystywać na bardzo wiele rozmaitych sposobów w budownictwie. Musimy tutaj również dodać, że ze względu na Właściwości folii Aluthermo jest ona bardzo często stosowana przez inwestorów ze względu na jej energooszczędność. Umożliwia ona otrzymanie maksymalnego komfortu cieplnego w budynku i bardzo dobrze chroni przed jego zawilgoceniem. A czym Ty chcesz ocieplić swój dom? Czy zdecydujesz się na wykorzystanie tej folii, czy jednak wybierzesz styropian?