Zastosowanie folii ALUTHERMO

Najczęściej właściciele domów jednorodzinnych decydują się na ocieplenie domu styropianem. Jednak są skuteczniejsze i bardziej nowoczesne sposoby. Poznaj zastosowanie folii ALUTHERMO, a także możliwości jej zastosowania.

Folia ALUTHERMO to cienki, wieloodbiciowy system izolacji wielowarstwowej. Jest w całości zgrzewany termicznie. W tej folii znajduje się aż siedem różnych warstw. Całkowita grubość folii ALUTHERMO to tylko 1 cm.

Zastosowanie folii ALUTHERMO a skład warstw

Mimo małej grubości, folia ALUTHERMO składa się z siedmiu warstw:

 1. Pierwsza warstwa to czyste aluminium o grubości 30 mikronów. Jest dodatkowo zabezpieczona przed utlenianiem.
 2. Kolejna warstwa składa się z pęcherzyków suchego i stabilnego powietrza. Ta warstwa jest umiejscowiona w samogasnącym polietylenie.
 3. Trzecią warstwą znowu jest czyste aluminium odpowiednio zabezpieczone przed procesami utleniania.
 4. Czwartą warstwą w folii ALUTHERMO jest pianka z odpornego na działanie wody i ognia polietylenu.
 5. Piąta warstwa to po raz kolejny czyste aluminium.
 6. Przedostatnią warstwą znowu są pęcherzyki suchego powietrza.
 7. Folia ALUTHERMO jest zamknięta czystym aluminium o grubości 30 mikronów.

Takie połączenie aż siedmiu warstw powoduje, że folia ma mnóstwo zalet i możliwości zastosowania.

Warstwy folii aluthermo

Jakie właściwości ma folia ALUTHERMO?

Ten rodzaj izolacji jest multirefleksyjny i wielowarstwowy, co gwarantuje mu bardzo dużą skuteczność przy zastosowaniu folii ALUTHERMO. Folia ta jest również cienka i wyróżnia się wysokim poziomem elastyczności, co ułatwia jej montaż oraz przechowywanie. Na uwagę zasługuje też wytrzymałość folii. Można powiedzieć, że praktycznie się ona nie starzeje i przez wiele lat zachowuje takie parametry jak na samym początku.

Niewątpliwym atutem folii ALUTHERMO jest również fakt, że jest odporna na działanie ognia. Jej klasa ogniowa to Bs1d0. Folia nie ma zapachu. Nie ma w niej również toksycznych substancji. Ta ostatnia wiadomość jest szczególnie przydatna dla alergików. Bez obaw możesz ją stosować na strychu albo w magazynie, ponieważ jest odporna na zęby gryzoni. System izolacji jest bardzo kompleksowym produktem, ponieważ nie zagrażają mu takie czynniki atmosferyczne jak: wiatr, czy para wodna, czy intensywne nasłonecznienie.

Idealna do rozmaitych płaszczyzn

Sporo poznałeś już najważniejsze właściwości folii ALUTHERMO, to teraz pewnie jesteś ciekawy, w jaki sposób możesz ją wykorzystać. Pewnie zdajesz już sobie sprawę z tego, że jest to wyjątkowo skuteczny system izolacji. Wynika to stąd, że ma ona wysoki współczynnik odbicia. To wszystko za sprawą dużych ilości czystego aluminium. W praktyce oznacza to, że folia ALUTHERMO jest w stanie odbić aż 95 procent promieniowania cieplnego.

Folia ALUTHERMO nie przepuszcza powietrza. Jest bardzo cienka i występuje w postaci rolek. Dzięki temu możesz ją bardzo szybko rozwinąć. Folia ALUTHERMO jest idealnym wyborem do:

 • ocieplenia dachu,
 • ściany,
 • podłogi.

Zapobiega ona stratom energii spowodowanym na przykład przez silny wiatr. Ocieplenie domu za pomocą folii ALUTHERMO jest również gwarancją dobrej izolacji akustycznej. Wszystko za sprawą jej dużej elastyczności.

Zastosowanie folii ALUTHERMO w praktyce

Ten system izolacji termicznej idealnie nadaje się nawet do ocieplania wymagających nieruchomości. Mamy tutaj na myśli między innymi zabytkowe budynki, które potrzebują dobrego ocieplenia.

Folię ALUTHERMO często stosuje się również w chłodnictwie i przechowalnictwie. Można przy jej pomocy oczywiście izolować również ściany, podłogi, czy dachy. Będzie ona też bardzo dobrym wyborem na zapewnienia ciepła na poddaszu i w piwnicy. Ma ona też nietypowe zastosowania w ociepleniu:

 • przyczep,
 • furgonetek,
 • rur,
 • rurociągów,
 • rolet zewnętrznych.

Folia ALUTHERMO jest wyjątkowo elastyczna i dzięki temu możesz ją ocieplać przegrody o niestandardowych kształtach.

wielowarstwowa folia aluthermo

Podsumowanie właściwości folii ALUTHERMO

Folia ALUTHERMO jest wyjątkowo nowoczesnym i skutecznym systemem izolacyjnym. Jest wytrzymała, odporna na ogień, parę wodną oraz na ataki gryzoni. Charakteryzuje się szybkością i łatwością montażu. Znajdzie zastosowanie nie tylko do ocieplania domów, ale też w innych branżach. W naszej hurtowni budowlanej dostępne są wszystkie niezbędne elementy do skutecznej izolacji przy pomocy ALUTHERMO:

Jesteśmy ekspertem od systemu ALUTHERMO, dlatego zapraszamy do kontaktu niezależnie od prowadzonego projektu budowlanego. Polecamy także inne artykuły w tym temacie: skuteczne ocieplenie nadproży pod rolety zewnętrzne folią ALUTHERMO.